Net 71 proc. darbuotojų ėjo į darbą jausdami peršalimo simptomus

autorius Solidarumas
flu

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai informuoja, kad sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis visoje Lietuvoje perkopė epideminį lygį – šiuo metu sergamumas yra 123,5 atvejų 10 tūkst. gyventojų. Ne paslaptis, kad peršalimo ligos perduodamos oru, tad užsikrėsti jomis lengva, ypač – darbo vietoje, kur sveiki ir sergantys kolegos kvėpuoja tuo pačiu oru bendrose patalpose.

„USP Baltics“ užsakyto ir „Berent Baltics“ atlikto tyrimo duomenimis, pusė apklaustųjų per pastaruosius 3 mėnesius juto peršalimo simptomus ir didžioji jų dalis – net 71 proc. – ėjo į darbą. Trečdalis respondentų, t.y 35 proc. ėjusių į darbą su peršalimo simptomais, teigė tiesiog nesureikšminantys savo ligos simptomų, kitas trečdalis (28 proc.) teigė tai darantys dėl to, kad niekas kitas nenudirbs jų darbų, todėl jie negali sau leisti sirgti. Už šį „herojiškumą“ 7 proc. darbdavių paskatina ir pagiria, o sergantys ir besigydantys namie sulaukia priekaištų iš kolegų bei vadovų – taip atsakė 19 proc. apklaustųjų.

Paklausti, kaip įmonė sprendžia darbo krūvio problemą, kai dauguma darbuotojų serga, 76 proc. apklaustųjų patvirtino, kad jų vadovai sergančių kolegų darbus deleguoja sveikiems darbuotojams ir tik 8 proc. įmonių sulėtina darbus, kol darbuotojai pasveiks.

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą