Profesinės sąjungos „Solidarumas“ teisininkų dėka darbuotojai atgavo nesumokėtą atlyginimo dalį ir sustiprino pasitikėjimą profsąjunga

autorius Solidarumas

Nuotraukoje: vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas
Ukmergės PSPC greitosios medicinos pagalbos skyriuje veikianti profesinė sąjunga „Solidarumas“ jau kuris laikas kovoja už geresnes darbo sąlygas bei visiems darbuotojams vienodus darbo krūvius ir atlyginimus. Darbdavys ignoruodavo  ir nekreipdavo dėmesio į teisėtus profsąjungos reikalavimus, o skyriaus vedėja sudarydavo nepalankius darbo grafikus “Solidarumo” nariams bei galimai naudodavo psichologinį spaudimą, kurį  pakankamai sunku įrodyti.

Negana to, sudarydama  lapkričio mėnesio darbo grafiką darbuotojui Mindaugui Steponavičiui nuėmė keletą budėjimų ir pastarasis neišdirbo etatui reikiamų valandų skaičiaus. Žmogus patyrė ne tik finansinį nuostolį, bet ir moralinį pažeminimą, kadangi skyriaus vedėja ėmė elgtis taip lyg negaliotų jokios darbo kodekso normos ir dirbantysis yra jos asmeninė nuosavybė, kuriam galima mokėti, o galima ir ne.

Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” vyriausiasis teisininkas Petras Grėbliauskas surašė ieškinį darbo ginčų komisijai dėl minėto pažeidimo sudarant darbo grafiką, o “Solidarumo” atstovai- atsakingoji sekretorė Kristina Krupavičienė bei valdybos narys Arūnas Lekavičius atvyko paanalizuoti su poliklinikos vyr. gydytoja šią susidariusią situaciją.

Jie taip pat dalyvavo Ukmergės trišalės tarybos posėdyje kur buvo svarstomi greitosios medicinos pagalbos skyriui aktualūs klausimai.  Tokia aktyvi profsąjungos  atstovų veikla greitai davė teigiamų rezultatų. Dar neįvykus darbo ginčų posėdžiui vyr. gydytoja pripažino savo klaidą ir sumokėjo darbuotojui M.Steponavičiui už prastovą bei pavėluotai išmokėtus atostoginius.

Įstaigoje veikiančios profsąjungos pirmininkei ji pažadėjo, kad bus apmokėta už prastovą visiems  darbuotojams neišdirbusiems iki etato ir už sausio mėnesį.

Šis ženklus laimėjimas atnešė finansinę naudą profsąjungos nariams ir sustiprino pasitikėjimą pačia profsąjunga.

Ukmergės rajono profesinė sąjunga “Solidarumas”

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą