Raginama didinti NPD ir mažinti darbuotojų skurdą

autorius Ričardas

2021 m. birželio 16 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos nutarimu pirmininkė Kristina Krupavičienė kreipėsi į Lietuvos Prezidentą G.Nausėdą, Seimo pirmininkę V.Čmilytę – Nielsen, Ministrę Pirmininkę I.Šimonytę, ragindama didinti neapmokestinamų pajamų dydį, kuris padidintų mažiausias pajamas uždirbančių darbuotojų atlyginimus, ir taip mažinti socialinę nelygybę Lietuvoje, kuri per pandemiją dar labiau išaugo.

Jo Ekscelencijai LR Prezidentui Gitanui Nausėdai
LR Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen
LR Ministrei Pirmininkei Ingridai Šimonytei


DĖL NEAPMOKESTINAMŲ PAJAMŲ DYDŽIO (NPD) DIDINIMO 2021-06-16 Nr.10-100


Lietuva jau daug metų užima priešpaskutinę arba kartais net paskutinę vietą Europos Sąjungoje pagal socialinę nelygybę, kuri apskaičiuojama naudojant GINI indeksą.

2020 m. pandemijos metu socialinė nelygybė Lietuvoje dar labiau išaugo, nes Sodros duomenys rodo, kad dešimtadaliui visų Lietuvos darbuotojų, kurių yra daugiau nei 130 tūkstančių,atlyginimai neaugo arba net mažėjo, o tuo pat metu dešimtadaliui didžiausius atlyginimus uždirbančių darbuotojų (dažniausiai vadovų) atlyginimai užaugo net apie 20%!

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyba savo 2021 m. birželio 10 d. posėdyje priėmė nutarimą palaikyti pasiūlymą didinti NPD.

Didesnis NPD labiausiai pagerintų mažiausius atlyginimus uždirbančių darbuotojų pajamas, mažintų socialinę nelygybę ir atskirtį bei dirbančiųjų skurdą.

Dėl NPD padidėjimo išaugusios pajamos bus išleistos perkant prekes ir paslaugas ir tokiu būdu didins bendrą šalies vartojimą, o tuo pačiu spartins Lietuvos ūkio atsigavimą po pandemijos.

Dėl NPD padidinimo išaugęs atotrūkis tarp darbinių pajamų ir gaunamų socialinių išmokų skatins bedarbius greičiau įsilieti į darbo rinką ir tokiu būdu mažins Lietuvoje nedarbą, ypač ilgalaikį, o tai sumažintų valstybės išlaidas socialinei paramai.

Todėl raginame valstybės institucijas imtis veiksmų, kad Neapmokestinamąjį pajamų dydis būtų padidintas.

Taip pat norime atkreipti dėmesį, kad sprendžiant socialinės nelygybės mažinimo problemas taip
būtina didinti minimalią algą ir didinti mokesčių progresyvumą.


Pagarbiai,

Pirmininkė Kristina Krupavičienė

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?