Seminaras Elektrėnuose – apie darbuotojų teises ir pareigas dirbant kitoje šalyje

autorius Solidarumas

Įgyvendinant projektą „Darbuotojų komandiravimas: administracinio bendradarbiavimo ir prieigos prie informacijos stiprinimas Baltijos šalyse“, 2014 m. gruodžio 19 d. Elektrėnuose vyko informacinis seminaras.

Seminarą vedė Aldona Jašinskienė, ji pristatė projektą, problematiką. Buvo kalbama apie situaciją darbo rinkoje bei galimybes dirbti ir gyventi kitose Europos Sąjungos šalyse. Siekiant apsaugoti darbuotojus, yra priimta Komandiruojamų darbuotojų direktyva 96/71/EB bei naujoji direktyva 2014/67/ES dėl direktyvos 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje vykdymo užtikrinimo.

Už tai, kad būtų laikomasi direktyvos nuostatų atsako šalių Valstybinės darbo inspekcijos, yra įkurti informaciniai centrai. Tačiau vien jų pastangų neužtenka. Reikia platesnio socialinių partnerių bendradarbiavimo.

Tad LPS „Solidarumas“ iniciatyva plėsti bendradarbiavimą tarp Baltijos šalių, įtraukiant socialinius partnerius yra sulaukusi ES pareigūnų teigiamo vertinimo.

Susitikimai su profesinių sąjungų atstovais, rodo, jog žmonės mažai žino apie savo teises bei garantijas. Organizuojant seminarą talkino LPS „Solidarumas“ pirmininkės pavaduotojas R.Ramanauskas.
{phocagallery view=category|categoryid=277}

0 komentaras
0

Palikti komentarą