Socialinio modelio įgyvendinimui „buldozerio metodas netinka“

autorius Solidarumas

Lietuvos profesinės sąjunga „Solidarumas“  išklausiusi LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinį pranešimą, pritaria Prezidentės  išsakytoms mintims dėl socialinio modelio projekto.

Mes pritariame išsakytai pozicijai, jog „Darbo rinkai būtini sprendimai negali būti paklaidinti „socialinio modelio“ labirintuose. Vyriausybė privalo iš mokslininkų pasiūlytų priemonių atsirinkti ir įgyvendinti bent kelias reikalingiausias darbo santykiams liberalizuoti. Bet tai būtina daryti, kaip daro visa Europa, tariantis su visais socialiniais partneriais. Čia buldozerio metodas netinka“.

Kaip žinia, LR Trišalė taryba derina pozicija dėl darbo kodekso. Kviečiame pradėti diskusijas dėl ekonomikos augimo spartinimo, investicijų pritraukimo, darbo rinkos ir darbo santykių politiką, – tiek LR Trišalėje taryboje, tiek ir regionuose su vietos socialiniais partneriais, bendruomenėmis.

Pritarime Prezidentės pranešime išsakytoms mintims, jog būtini sprendimai dėl ekonomikos augimo spartinimo, patrauklumo verslo plėtotei. „Trūksta tik kryptingų sprendimų, kad Lietuvos ekonomika augtų greičiau ir būtų patrauklesnė verslui plėtoti. Tik tuomet ženkliai, o ne minimaliai padidėtų algos, gyvenimas šalyje būtų prognozuojamas, mažėtų ilgalaikių problemų – stabilizuotųsi „Sodra“, jaunimo emigracija, nyktų socialinė atskirtis.“

0 komentaras
0

Palikti komentarą