Susitikimas su „Lietuvos energijos“ generaliniu direktoriumi

autorius Solidarumas

Balandžio 4 d. 13 val. Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” valdybos narys ir Lietuvos energetikų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkas Rimtautas Ramanauskas dalyvavo susitikime su „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininku, generaliniu direktoriumi Daliumi Misiūnu. Susitikime taip pat dalyvavo valdybos narė, organizacinio vystymo direktorė Ilona Daugėlaitė, personalo departamento direktorė Renata Vainilaitienė.

Susitikimo metu aptarti aktualūs klausimai energetikos sektoriuje. „Lietuvos energijos“ vadovai informavo profesines sąjungas, kad elektros energijos gamyba nemažės iki vasaros pabaigos. Gamybos kvotos turi buti subalansuotos, tai saugumo garantas.

Aptarti darbo užmokesčio klausimai. Profesinės sąjungos, esančios tiek gamybos tiek perdavimo sektoriuose, išsakė vieningą nuomonę, kad darbo užmokesčio dydis sumažėjo lyginant su 2010 metais. To pasekoje didėja energetikų specialistų poreikis.

„Lietuvos energijos“ vadovai informavo, kad atlygio peržiūra vyksta kasmet išlaikant vidinį ir išorinį teisingumą. Pagrindinės atlyginimo dalies peržiūra vyksta kasmet ir yra galimybė derėtis individualiai,tačiau bendro atlygio kilimo nebus.

Nemažas dėmesys bus skirtas darbų saugai, darbo kultūrai, nes per 5 mėnesius energetikos sektoriuje žuvo 5 asmenys. Darbuotojai turėtų atsisakyti dirbti jei yra pažeidžiama saugumo technika.

Profesinių sąjungų atstovai išsakė nuomonę, kad dauguma rangovinių organizacijų besistengdamos kuo pigiau atlikti darbus,“užmerkia akis“ į saugaus darbo ir skaidrios atsiskaitymo su darbuotojais politiką.

Pasiūlyta Viešųjų pirkimo įstatymo pataisa – pirmenybę konkurse laimėti turėtų įmonės, kuriose pasirašytos kolektyvinės sutartys ir skaidri mokėjimo politika.

0 komentaras
0

Palikti komentarą