Susitikimas su Lietuvos Respublikos Finansų ministre

autorius Solidarumas
IMG 3309fin

Rugsėjo 22 d. Lietuvos moterų profesinės sąjungos “Solidarumas” atstovės susitiko su Lietuvos Respublikos Finansų ministe  Gerb. Rasa Budbergyte. Susitikimas vyko Finasų ministerijoje, jame dalyvavo LPS “Solidarumas”pirmininkė  Kristina Krupavičienė,  Lietuvos moterų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Alma Kriščiūnienė ir valdybos narė Virginija Labunskaitė.

Susitikime buvo diskutuota  dėl piniginės socialinės paramos (“vaiko pinigų”) laikinojo įstatymo. Mes gyvename šalyje, kur išmokos vaikams yra mokamos trumpiausiai. Nė vienoje Europos Sąjungos šalyje nėra išmokų tik iki mokyklos.

Šiuo metu vaikams iki 2 metų amžiaus yra mokama 28,5 Eur nuo 2 iki 7 metų amžiaus  mokama 15,2 Eur socialinė išmoka. Jeigu šeimoje augina tris ar daugiau vaikų nuo 7 iki 18 metų, išmoka vaikui mokama, kol kiekvienam vaikui sukaks 18 metų.

Šias išmokas gali gauti tik tos šeimos, kurių pajamos vienam šeimos nariui yra mažesnės kaip 153 eurai.
 
„Politikai daug kalba apie pensininkus ir našlaičius. Bet ar tik ne todėl, kad pensininkai gali balsuoti, o našlaičių tema jautri ir audrina galimus rinkėjus? Aš negirdėjau nei rinkimų pažadų, nei kalbų iš tribūnų apie vienišas motinas“, kalbėdama apie vienišų mamų vaikus sakė Lietuvos moterų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Alma Kriščiūnienė
      
Pokalbyje Finansų ministrė atkreipė dėmesį, kad  svarbu remti dirbančius tėvus, todėl bus didinamas NPD iki 200 eurų už kiekvieną auginamą vaiką.  Paprastai kalbant, šeima, kuri augina 1 vaiką, per metus savo šeimos biudžetą papildys iki 144 eurų, auginant 2 vaikus – iki 288 eurų, auginant 3 vaikus –  iki 432 eurų.
   
2017 rugsėjo 21d  Seimas skubos tvarka patvirtino pataisas, kuriomis visos be išimties daugiavaikės šeimos gaus kasmėnesines išmokas. Taip pat grąžinti vaiko pinigai ir šeimoms, auginančioms vieną ar dvi 7–17 m. amžiaus atžalas. Tiesa, tik toms, kurių pajamos neviršija numatytos ribos- jei mėnesio pajamos vienam nariui neviršys 153 Euro.
      
Tuomet, kai šį projektą Seimui teikė Vyriausybė, skaičiuota, jog 2016 m. iš viso išmoką vaikui gaus    apie 80.900 vaikų, o pritarus siūlomoms nuostatoms, išmoką vaikui kitąmet papildomai gautų dar apie 54.500 vaikų, iš viso – apie 135.000 vaikų.  
    
Seimas ypatingos skubos tvarka trečiadienį priėmė išmokų vaikams įstatymo pataisas.   Tokiam sprendimui pritarė 83, prieš balsavo vienas Seimo narys. Pataisos įsigalios 2017 m. sausio 1-ąją.

Įsigaliojus pataisoms, daugiavaikė šeima už kievieną vaiką per mėnesį gaus 15 Eur. Šeimos, kuriose auga 1 ar 2 vaikai,  7- 17 m. amžiaus gaus tiek pat, jei mėnesio pajamos vienam nariui neviršys 153 Eurų.
     
LPS „Solidarumas“  pirmininkė Kristina Krupavičienė teigia, kad tokiu atveju vieniša mama, auginanti du vaikus ir gaunanti 459 eurus, negalės gauti paramos vaikui. Tokių moterų, gaunančių tokio dydžio atlyginimą yra labai daug. Tai socialinės darbuotojos, slaugytojos, kasininkės, kurių atlyginimai yra kiek didesni už MMA, todėl kad dirba viršvalandžius.
       
Ar 459 eurai yra daug, kad šeimai nebūtų skiriama parama?

Paruošė
Lietuvos moterų profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Alma Kriščiūnienė

0 komentaras
0

Palikti komentarą