Sveikiname Lietuvos valstybės atkūrimo proga

autorius Solidarumas
kovo 11

 

Prieš 29-ius metus Lietuvos žmonės visam pasauliui parodė, kad susivieniję jie gali padaryti stebuklus, kurie atrodė neįmanomi – atkurti savo valstybę ir išsivaduoti iš komunistinės imperijos, kurios bijojo visas pasaulis, priespaudos.

Prieš trisdešimt metų sąmoningiausi darbuotojai susivienijo į pirmą Lietuvoje nuo komunistų kontrolės nepriklausomą profesinę sąjungą, kuri vadinosi Lietuvos darbininkų sąjunga. Ji veikė, kaip Sąjūdžio, kovojusio už Lietuvos valstybės atkūrimą dalis. Jos nariai darbo vietose aktyviai priešinosi okupantų planams suskaldyti darbuotojus ir nukreipti juos į kovą prieš atgimstančią valstybę, veikliai dalyvavo mitinguose už Lietuvos Nepriklausomybę bei darbovietėse organizavo Sąjūdžio grupes.

Vėliau Lietuvos darbininkų sąjunga persivadino į Lietuvos profesinę sąjungą „Solidarumas“ .

Ne visi Kovo 11-osios siekiai buvo įgyvendinti, ne visi Lietuvos žmonės gali išgyventi savo namuose – Lietuvos valstybėje ir verčiami emigruoti dėl sotesnio kasnio, dar daug kur viešpatauja darbdavių ir biurokratų savivalė ir neteisybė, bet Kovo 11-oji visada mus įkvėpia ir rodo, kad pasiekti savo tikslus žmonės gali TIK SUSIVIENIJĘ ir veikdami kartu.

Tebūna mums Kovo 11-oji įkvėpimo šaltinis ir padrąsinimas būti savo valstybės šeimininkais. Kviečiame darbuotojus telktis į profesines sąjungas ir kartu, šeimininkiškai tvarkantis šalinti visas negeroves, kurios trukdo mums gyventi taip kaip svajojame.

0 komentaras
0

Palikti komentarą