Trišalėje taryboje aptartas minimalaus atlyginimo kėlimo klausimas

autorius Solidarumas

Sausio 21 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko Lietuvos Respublikos Trišalės tarybos posėdis. Posėdyje aptarti Darbo kodekso pakeitimo ir papildymo projektai, galimybės didinti minimalią mėnesinę algą, nedarbo draudimo išmokų mokėjimo pratęsimo, bendradarbiavimo sutarčių su regioninėmis trišalėmis tarybomis klausimai bei išrinktas naujas Trišalės tarybos pirmininkas.

Daug diskusijų kilo kalbant apie Darbo kodekso straipsnius, reglamentuojančius streiko skelbimo sąlygas. Prisiminta “Švyturio” alaus gamyklos situacija, kuomet teismai šioje bendrovėje veikiančioms profsąjungosm uždraudė streikuoti, motyvuodami, jog alaus gamyba yra skirta neatidėliotiniems visuomenės gyvybiniams poreikiams tenkinti.

Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Aldona Jašinskienė pažymėjo, kad profesinės sąjungos turi turėti įrankį, kuris suteikia derybę galią. Tuomet darbdavys skaičiuos, kas jam labiau apsimoka, ar streikai ar derybos.

Nagrinėjant minimalaus mėnesinio atlyginimo kėlimo klausimą, atkreiptas dėmesys į labai didelį procentą – 27% dirbančiųjų gaunančių minimalų atlyginimą, kai tuo tarpu ES šalyse šis rodiklis tesiekia 2-3%.

Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas teigė galintis tęsti derybas dėl MMA didinimo, tačiau tai turi būti pagrįsta ekonomiškai ir kelti MMA būtų galima atskiruose ekonomikos sektoriuose ar darbuotojų grupėse. Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė teigė, jog žmogus, dirbantis kvalifikuotą darbą turi gauti didesnį nei minimumas atlyginimą.

Trišalė taryba pritarė nedarbo draudimo išmokų pratęsimui 8 savivaldybėse, kur nedarbas 1,5 karto viršija šalies vidurkį.

Pirmininkavimą Trišalei tarybai perėmė Gintaras Klimavičius, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministras. Jis informavo, jog bus reorganizuojamas Trišalės tarybos sekretoriatas, prijungiant jį prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Darbo departamento. Taip siekiama mažinti išlaidas valdymui, gerinti atliekamų funkcijų kokybę.

Dalis Trišalės tarybos narių abejoja ar taip bus pasiekti išsikelti tikslai.

Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas” inicijavo kreipimąsi į Trišalę tarybą dėl VŠĮ “Investuok Lietuvoje” vadovės Mildos Dargužaitės pasisakymų, kuriuose ji teigia, jog “Trišalė taryba yra tikrai pasenusios sudėties”, atstovauja “tik kelioms darbuotojų ir darbdavių grupėms” ir t.t.

Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas” kreipimęsi prašo įvertinti šiuos pasisakymus.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas, UAB “Kauno liftai” generalinis direktorius Jonas Guzavičius, kalbėdamas apie minėtus M.Dargužaitės teiginius, sakė, kad “pirmiausia reikia žinoti kas yra Trišalė taryba ir bent dalyvauti. Tai ponei trūksta elementaraus socialinio dialogo žinių”.

Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė teigė, kad VŠĮ “Investuok Lietuvoje” vadovės pasisakymai yra per grubūs.

“Tai yra ministerijos įsteigta įmonė, ar tai yra ir ministerijos oficiali nuomonė?”,- klausė Lietuvos profesinės sąjungos “Solidarumas” pirmininkė Aldona Jašinskienė.

Kadangi posėdyje pati M.Dargužaitė nedalyvavo, nutarta pakviesti ją į Trišalės tarybos posėdį.
{phocagallery view=category|categoryid=201}

0 komentaras
0

Palikti komentarą