Troškūnų ligoninės darbuotojos gaus nesumažintą atlyginimą

autorius Solidarumas
anyks

2017 vasario 27 d. Lietuvos profesinės sąjungos pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, valdybos narys Ričardas Garuolis, Anykščių rajono dirbančiųjų profesinė sąjungos Solidarumas” pirmininkė Alvyda Verikienė ir Vš.Į. Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Daina Tylienė susitiko su Anykščių ligoninės vyriausiuoju gydytoju Daliu Vaiginu. Buvo aptarta padėtis prjungus Troškūnų palaikomojo gydimo ir slaugos ligoninę prie Anykščių ligonines.

Dainos Tylienės vadovaujamos profesinės sąjungos nariai nežino kas jų laukia, kai bus baigtos visos ligoninių susijungimo procedūros. Po sujungimo Troškūnų ligoninės darbuotojos gavo mažesnį atlyginimą. Taip galėjo atsitikti dėl painių dokumentacijos perdavimo procedūrų. Taip pat domino kokiomis sąlygomis dirbs naujosios darbuotojos, nes joms galios Anykščių ligoninės kolektyvinė sutartis, kuri skiriasi nuo pasirašytosios Troškūnų ligoninėje.

Anykščių ligoninės vyriausiasis gydytojas D.Vaiginas pažadėjo bendrauti su Troškūnų ligoninės profesine sąjunga ir užtikrino, kad naujieji darbuotojai gaus tą atlyginimą, kurį ir gaudavo.

Jis pasidalino su profesinės sąjungos nariais bėdomis, kurias patiria ligoninės, esančios ne didžiausiose miestuose. Jos gauna ne tik mažesnį finansavimą, bet ir susiduria su gydytojų trūkumu. Net didesnis atlyginimas nebevilioja jų keltis dirbti į rajonus, nes jie nežino kas naujoje vietoje gali jų laukti po kelerių metų, ar šios ligoninės nebus uždarytos dėl gyventojų sumažėjimo, kadangi iki šiol nėra aiškos strategijos kaip turi būti pertvarkomas sveikatos priežiūros ir apsaugos įstaigų tinklas.

Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė K.Krupavičienė pažadėjo, kad profesinės sąjungos kels šias bėdas visuose ministerijų ir kitų atsakingų įstaigų susitikimuose, į kuriuos jos yra kviečiamos dalyvauti.

Susitikimas praėjo draugiškoje ir savitarpio supratimo dvasioje. Sutarta tokį bendradarbiavimą tęsti ir ateityje.

0 komentaras
0

Palikti komentarą