Vandentvarkos įmonėse ruošiamasi permainoms

autorius Solidarumas
uk vand

2017 rugsėjo 6d. viešbutyje Holiday INN” Lietuvos profesinė sąjunga Solidarumas” surengė pasitarimą vandentvarkos įmonių darbuotojams ir darbdaviams dėl padėties vandentvarkos įmonėse ir jų ateities perspektyvų. Susitikime dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch, Lietuvos vandentvarkos įmonių darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Roma Tylienė, tarybos narė ir  UAB Ukmergės vandenys” profesinės sąjungos pirmininkė Valerija Jarukienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Agnė Kazlauskienė, Lietuvos vandens tiekėjų įmonių asociacijos prezidentas Bronius Miežutavičius, generalinis direktorius Vaidotas Ramonas ir kiti įmonių vadovai.

 
Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Agnė Kazlauskienė pranešė, kad 2017 m. rugpjūčio 28 d. dalyvavo susitikime su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu aptarti vandentvarkos įmonių reikalų. Deja, bet nei asociacijos, nei profesinės sąjungos atstovai į šį susitikimą nebuvo kviečiami. 
 
Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” organizuotame pasitarime buvo aptarta keletas labai svarbių klausimų. Aplinkos apsaugos ministerija Europos socialinio fondo (ESF) lėšomis rengia studiją dėl Lietuvos vandentvarkos įmonių ateities. Socialiniai partneriai domisi šiuo tyrimu ir nekantriai laukia jo išvadų. Studijos rengimo stebėsenos komisijoje yra keletas Lietuvos vandentvarkos įmonių asociacijos atstovų, tačiau savivaldybių asociacija šioje komisijoje nėra atstovaujama.
 
Kitas labai svarbus klausimas yra ESF paramos įsisavintų lėšų grąžinimas dėl nepasiektų rodiklių. Kai kurios vandentvarkos įmonės, o tokių virš 20, gavo Aplinkos apsaugos ministro įsakymus dėl paramos korekcijos, o tai reiškia, kad lėšos bus grąžintos biudžetui. Jos turi būti sugrąžintos per 3 savaites arba galima prašyti atidėjimo vieneriems metams. Tačiau po metų, jei tai nebus padaryta, bus parduodamos įmonės akcijos. 
 
2017 rugsėjo13 d. Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir UAB Ukmergės vandenys” profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Valerija Jarukienė lankėsi UAB Kaišiadorių vandenys”, kur susitiko su bendrovės vadovu Audriumi Buziu ir darbuotojais. 
 
Kitą savaitę Lietuvos profesinės sąjungos Solidarumas” atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir UAB Ukmergės vandenys” profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkė Valerija Jarukienė lankysis UAB Trakų vandenys.” 
 
Nuotraukoje viršuje iš kaires: Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovė Agnė Kazlauskienė, UAB Kaišiadorių vandenys” direktorius Audrius Buzys, UAB Ukmergės vandenys” direktorius Rimas Arlinskas, UAB Ukmergės vandenys” profesinės sąjungos pirmininkė Valerija Jarukienė ir Lietuvos vandentvarkos į monių darbuotojų profesinės sąjungos Solidarumas” pirmininkiė Roma Tylienė.
 
uk vand1
 
 Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė su Lietuvos vandens tiekejų asociacijos prezidentu Broniumi Miežutavičiumi.
 
uk vand2
 
 
uk vand3
 
uk vand4
 
Stovi iš dešinės UAB „Kaisiadoriu vandenys” direktorius Audrius Buzys, „Ukmergės vandenys” profesinės sajungos pirmininkė Valerija Jarukiene ir atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch su UAB „Kaisiadoriu vandenys” darbuotojais.
0 komentaras
0

Palikti komentarą