VĮ „Kelių priežiūra” pasirašyta kolektyvinė sutartis

autorius Solidarumas
kubas 1

2020 m. gruodžio 15 d. Kaune V.Į „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Rimtautas Ramanauskas kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis pasirašė kolektyvinę sutartį.

Tą pačią dieną ryte prieš pasirašant sutartį Vilniuje įvyko V.Į „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos „Solidarumas“ tarybos posėdis, kuriame šis kolektyvinės sutarties projektas buvo aptartas ir patvirtintas.

Derybos dėl kolektyvinės sutarties vyko nuo 2019 m. pabaigos. Jos eigą sunkino prasidėjusi gripo pandemija ir įvairūs su ja susiję apribojimai.

2017 m. susikūrusios V.Į „Kelių priežiūra” profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkas Rimtautas Ramanauskas džiaugiasi, kad kolektyvinė sutartis pagerins socialinį dialogą įmonėje, sudarys geresnes sąlygas įmonėje veikti profesinėms sąjungoms, daugiau profesinių sąjungų atstovų bus įtraukiama į įvairių darbo komitetų ir komisijų veiklą, o tai padės veiksmingiau spręsti darbuotojams ir darbdaviams kylančius klausimus.

Kolektyvinė sutartis numatė nemažai priemonių darbuotojų socialiniai rūpybai pagerinti.

Mirus darbuotojo tėvui ar motinai išmokama 200 eurų dydžio vienkartinė išmoka, mirus darbuotojo sutuoktiniui (-ei) ar vaikui (įvaikiui, globotiniui) – 400 eurų dydžio vienkartinė išmoka, o mirus įmonės darbuotojui, išmokama vienkartinė 800 eurų dydžio išmoka darbuotojo artimiesiems.

Papildomos iki 3 darbo dienų apmokamos atostogos suteikiamos darbuotojams jų šeimos narių laidotuvėms.

Darbdavys apdraudžia visus įmonės darbuotojus draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe bei susirgimų profesine liga ne mažesne nei 50 tūkst. eurų suma, naudos gavėju numatant nukentėjusį (susirgusį) darbuotoją.

Darbdavys darbuotojus, dirbančius lauko sąlygomis, įsipareigoja neatlygintinai skiepyti nuo erkinio encefalito, aprūpinti erkes ir kitus vabzdžius atbaidančiais chemikalais.

Darbdavys įvertinęs darbuotojų sergamumą ir poreikį įsipareigoja skiepyti darbuotojus nuo gripo.

Nelaimingų atsitikimų įmonės darbuotojo šeimoje atvejais skiriama 400 eurų materialinė pagalba dėl gaisro ar stichinės nelaimės esant apribotai galimybei naudotis gyvenamuoju, taip pat darbuotojui, jo sutuoktiniui ar vaikui (įvaikiui, globotiniui) patyrus sunkius sveikatos sutrikimus.

Sunkūs sveikatos sutrikimai, už kuriuos įmonė suteikia materialinę pagalbą yra: vėžys, inkstų funkcijos nepakankamumas, vidaus organų transplantacija, miokardo infarktas, smegenų infarktas (insultas), aklumas, galūnių netekimas, 3-iojo laipsnio kūno nudegimas.

Darbuotojui patyrus sveikatos sutrikimus, kurių gydymas reikalauja chirurginės operacijos bei 14 ir daugiau dienų pooperacinių stacionarių paslaugų gydymo įstaigoje darbuotojui skiriama 100 eurų materialinė išmoka.

Gimus vaikui – vienam iš tėvų išmokama iki 150 eurų dydžio vienkartinę išmoką.

Darbuotojų jubiliejų proga (30, 40, 50, 60 metų) išmokama 100 eurų dydžio vienkartinė išmoka.

Sutuoktuvių proga (pirmą kartą tuokiantis) išmokama 100 eurų dydžio vienkartinė išmoka. Darbuotojai turi teisę į papildomas mokamas atostogas: santuokai sudaryti – iki 3 (trijų) darbo dienų prieš arba po santuokos sudarymo dienos.

Darbuotojui susirgus, už pirmas dvi dienas darbdavys mokės 100 proc. darbuotojo vidutinio darbo užmokesčio.

Darbuotojui jo gimtadienio dieną įmonė suteikia galimybę turėti laisvą – poilsio dieną bei tą dieną neatvykti į darbą. Ši diena nėra perkeliama į kitus laikotarpius ar priskaičiuojama prie kasmetinių atostogų ar mamadienių / tėvadienių ir pan. Už šią dieną darbuotojui mokamas vidutinis darbo užmokestis.

Darbuotojo šeimai, auginančiai 3 (tris) ir daugiau nepilnamečių vaikų ar turinčiai kitų išlaikytinių, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis arba mažesnis kaip 55 (penkiasdešimt penki) procentai darbingumo lygis, arba neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų, ir darbuotojams, vieniems auginantiems nepilnamečius vaikus, kartą per kalendorinius metus gali būti skiriama, priklausomai nuo įmonės finansinių rezultatų, 150 (vienas šimtas penkiasdešimt) EUR dydžio išmoka.

Ši kolektyvinė sutartis galios dvejus metus nuo tos dienos, kai bus gautas daugiau nei 50 proc. įmonės darbuotojų pritarimas.

 kubas2

kubas antsp

kubas 3

kubas du

kubas4

 

0 komentaras
0

Palikti komentarą