Vilniaus Lazdynų ligoninės profesinės sąjungos „Solidarumas” susirinkimas

autorius Solidarumas
slaug lyd 1

2018 m. sausio 18 d. Všį. Respublikinėje Vilniaus universitetinėje  Lazdynų ligoninėje įvyko profesinės sąjungos susirinkimas, kuriame dalyvavo Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė, atsakingoji sekretorė Jovita Pretzsch ir valdybos narys Ričardas Garuolis.

Lazdynų ligoninėje problemų netrūksta. Nors atlyginimai slaugytojoms padidėjo, bet ne tiek kiek jų darbo krūvis, kuris jau tampa nebepakeliamas. Išėjus iš darbo daliai slaugytojų jų etatai buvo panaikinti ir dabar mažiau slaugytojų turi priziūrėti daugiau ligonių.
Toks „optimizavimas“, kai sumažėjo ligonius prižiūrinčių darbuotojų, padidėjus ligonių skaičiui, atnešė ligoninei daugiau pajamų, bet pablogino ligonius prižiūrinčių darbuotojų darbo sąlygas. Slaugytojos dažni neturi net laiko papietauti arba pietauja net po 16.00 val. Tai kelia pavojų ne tik darbuotojų, bet ir ligonių sveikatai. Išauga pavojus, kad slaugytojas dėl pervargimo gali padaryti klaidų, pavojingų net ligonių gyvybei.
Tuo tarpu, vietoj to, kad į išėjusių iš darbo slaugytojų vietas priimtų naujas darbuotojas, ligoninės administracija plečia administracijos darbuotojų skaičių. Taip atsirado iki šiol nematytos įvairiausių patarėjų ir padėjėjų pareigybės.
Kristina Krupavičienė ragino ligoninės darbuotojus kuo glaudžiau telktis į profesinę sąjungą ir pasiekti, kad bent 30% darbuotojų būtų jos nariais, nes tik profesinės sąjungos gali užtikrinti tinkamas darbuotojų darbo sąlygas ir orius atlyginimus, pasirašant kolektyvinę darbo sutartį. Šiuo metu ligoninių administracija turi labai daug galių nustatyti darbuotojų atlyginimus ir darbo krūvį. Jei darbuotojai nesitelks į profesinę sąjungą, jei negalės nieko pakeisti.
slaug krist
Kaip sektiną pavyzdį Kristina Krupavičienė nurodė profesinę sąjungą, susikūrusią Nacionaliniame vėžio institute, kuriame neapsikentę mažiausių tarp Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų atlyginimų, darbuotojai susivienijo į profesinę sąjungą. Dabar jos nariais tapo daugiau nei trečdalis darbuotojų todėl Darbo taryba nebus steigiama, o profesinė sąjunga ruošiasi sudaryti kolektyvinę darbo sutartį. 
Medikų sąjūdžio tarybos narė, Medicinos įstaigų darbuotojų profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Jolanta papasakojo apie permainas, kurios prasidėjo Lietuvos sveikatos apsaugos sistemoje, įsikūrus Lietuvos Medikų sąjūdžiui, apie daug naujų gerų pasiūlymų, kurie šiuo metu atsiranda, bet įspėjo, kad niekas be profesinių sąjungų jų neįvykdys.
Jolanta Keburienė pavadino darbuotojus, kurie nepriklauso profesinei sąjungai vagimis, kurie vagia profesinės sąjungos narių laiką ir jėgas, nes naudojasi jų pasiekimais, bet niekuo jiems nepadeda.
slaug kebur
 
Ji sakė, kad nuo kitų metų kolektyvinės sutartys galios tik profesinių sąjungų nariams ir įspėjo netylėti dėl slaugytojų persidirbimo gresiančius pavojus ligoniams, nes darbuotojo klaidos atveju nukentės jis, o ne administracija, vertusi jį dirbti nepakeliamomis sąlygomis. Jolanta Keburienė ragino apie savo bėdas raštu pranešti administracijai, kad taip ne tik apsaugotų darbuotojus įvykus nelaimei t. y. ligonio mirties atveju, bet ir padėtų išsaugoti ligonių gyvybes. 
Po susirinkimo profesinės sąjungos nariai aptarė savo tolimesnius veiksmus, surašė didžiausius savo skaudulius ir išsiuntė raštus ligoninės administracijai.
slaug sonas 2
slaug priek
 
 
slaug sonas
0 komentaras
0

Palikti komentarą