Vilniuje vyko Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto posėdis

autorius Solidarumas

Liepos 1 dieną Lietuvai pradedant pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto (EESRK) Darbuotojų grupė (II) Lietuvos profesinių sąjungų koordinacinio centro prašymu rengiė neeilinį posėdį Vilniuje.

Posėdžio dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas ir EESRK Darbuotojų grupės pirmininkas Georges Dassis. Posėdyje kalbėjo Vyriausybės, Seimo ir socialinių partnerių atstovai: Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškinienė, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskeinė, EESRK Įvairių interesų grupės (III) pirmininkas Luca Jahieras, EESRK Darbdavių grupės (I) pirmininkas Jacekas Krawczykas, Europos profesinių sąjungų konfederacijos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Józefas Niemiecas.

Rytinė posėdžio, kurio tema – „Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai socialinis matmuo“, dalis buvo skirta diskusijai ES socialinio matmens klausimu Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto, Europos profesinių sąjungų konfederacijos ir pirmininkaujančios Lietuvos požiūriu.

Antroje posėdžio dalyje vyko diskusija – socialinis dialogas ir kolektyvinių derybų vaidmuo Europoje ir Lietuvoje.

Lietuvos politikams teko atsakinėti į labai nepatogius klausimus- kokių konkrečių priemonių imtasi kuriant naujas darbo vietas, kodėl ribojama profsąjungų teisė streikuoti ir kt.

EESRK Darbuotojų grupės pirmininkas Georges Dassis teigė, jog politikams svarbiausia buvo išgelbėti bankus ir tai padaryta paprastų mokesčių mokėtojų sąskaita. Tačiau ekonomines problemas galima spresti ir kitais, ne tik taupymo ir „diržų veržimo“ būdais.

Renginio vaizdo įrašus galite peržiūrėti čia.

Nuotraukos: Michael Pretzsch.

{phocagallery view=category|categoryid=150}

0 komentaras
0

Palikti komentarą