Kiek kainuos viešųjų įstaigų darbuotojų nediskriminavimas?

autorius Solidarumas
Nacionalinė kolektyvinė sutartis

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius kreipėsi į Socialinės apsaugos ministrę Moniką Navickienę ir Finansų ministrę Gintarę Skaistę, prašydamas su atliktais skaičiavimais pateikti papildomų lėšų poreikį, kuris reikalingas, jei Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatos būtų išplėstos ir viešųjų įstaigų darbuotojams ( ligoninėms, poliklinikoms, Greitosios medicinos pagalbos stotims, daliai mokyklų ir socialinių įstaigų).

Jis atkreipė dėmesį, kad bazinis pareiginės algos dydis viešųjų įstaigų darbuotojams yra netaikomas, o suteikiant darbuotojams Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytas papildomas atostogų dienas, reikalingos papildomos lėšos tik už pavadavimą ir priminė, kad profesinių sąjungų nariai, kuriems yra taikomos papildomos atostogų dienos, sudaro mažumą visų viešųjų įstaigų darbuotojų.

2021 m. kovo 5 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” pirmininkė Kristina Krupavičienė iš Socialinių reikalų ir darbo viceministro Vytauto Šilinsko gavo atsakymą, kuriame nurodoma kad Vyriausybė neketina išplėsti Nacionalinės kolektyvinės sutarties taikymo viešųjų įstaigų darbuotojams, nes tai pareikalautų daug papildomų lėšų.

Viceministro atsakyme nurodyta, kad Finansų ministerija nepritaria šiam išplėtimui, nes tai pareikalautų papildomų lėšų nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytoms garantijoms įgyvendinti, o Lietuvos Respublikos 2021 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatyme papildomos lėšos šiam tikslui nėra numatytos.

Taip pat Finansų ministerija pažymi, kad atsižvelgiant į dėl COVID-19 pandemijos išaugusį neapibrėžtumą, pagal atnaujintą šalies ekonominės raidos scenarijų 2021 metais numatomas mažesnes pajamas, didesnį valdžios sektoriaus deficitą ir skolą, toliau prisiimant papildomus ilgalaikius įsipareigojimus ir augant valdžios sektoriaus skolai, valstybės skolos lygis vidutiniu laikotarpiu (2021–2024 m.) priartėtų prie 60 procentų bendrojo vidaus produkto ir tai keltų riziką viešųjų finansų tvarumui.

Sveikatos apsaugos ministerija mano, kad Nacionalinės kolektyvinės sutarties išplėtimą viešųjų įstaigų darbuotojams galima taikyti, tik padidinus asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazines kainas ar skyrus papildomų Privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų paslaugoms apmokėti.

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė 2020 m. spalio 21 d. ir 2021 m. sausio 26 d. kreipėsi į buvusią ir dabartinę Vyriausybes, ragindama nediskriminuoti darbuotojų pagal jų įstaigų statusą ir išplėsti Nacionalinės kolektyvinės sutarties taikymą viešųjų įstaigų darbuotojų. Skaityti čia ir čia.

 

LR Socialinių reikalų ir darbo ministrei Monikai Navickienei

LR Finansų ninistrei Gintarei Skaistei

 

Dėl lėšų reikalingų Nacionalinės kolektyvinės sutarties išplėtimui Viešųjų įstaigų darbuotojams

 

Prašome su atliktais skaičiavimais pateikti papildomų lėšų poreikį, kuris reikalingas, jei Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatos būtų išplėstos ir viešųjų įstaigų darbuotojams ( ligoninėms, poliklinikoms, Greitosios medicinos pagalbos stotims, daliai mokyklų ir socialinių įstaigų).

Atkreipiame dėmesį, kad bazinis pareiginės algos dydis viešųjų įstaigų darbuotojams yra netaikomas, o suteikiant darbuotojams Nacionalinėje kolektyvinėje sutartyje numatytas papildomas atostogų dienas, reikalingos papildomos lėšos tik už pavadavimą.

Primename, kad profesinių sąjungų nariai, kuriems yra taikomos papildomos atostogų dienos, sudaro mažumą visų viešųjų įstaigų darbuotojų.

 

Pagarbiai

 

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis

 

 

Skirkite 1.2% GPM Darbuotojų paramos fondui ir 0.6% PS "Solidarumas".
KAIP SKIRTI?